DOUFEJME !

21.07.2009 21:07

Svět se celej zbláznil, o tom žádná. Kde ovšem žijí ti největší debilové? Snad asi v Česku ...

 

Na amerického kytaristu Robbena Forda, který hrál s Milesem Davisem i Georgem Harissonem, hodil v neděli na budějovickém náměstí Přemysla Otakara II. opilec lahev.

Po blocích Extrapolation tria a Joshuy Redmana tam zrovna vrcholil Bohemia Jazz Fest. Bylo deset minut po desáté hodině a Ford se blížil k závěru svého vystoupení.

„Bylo to úplně fantastické, když najednou člověk, který nebyl mentálně úplně v pořádku, hodil na scénu lahev vína a zasáhl Robbena přímo do kytary Gibson z roku 1969. Robben byl otřesený, okamžitě přestal hrát a koncert, který sledovalo asi pět nebo šest tisíc diváků, předčasně skončil,“ popsal organizátor a kytarista Rudy Linka.

Osmadvacetiletého opilce z Českobudějovicka policie hned zadržela. Jenže Ford byl příliš vyděšený, než aby pokračoval. Za 40 let hraní se mu nic takového nestalo.

„Ten muž se omlouval, že tohle nechtěl, ale to už je otázka pro psychiatry. Bezohledně a hulvátsky celý večer zkrátil. Je to tragická událost, dobré na ní je, že se trefil 'jen' do kytary,“ říká Linka.

Dav fanoušků stál ještě asi hodinu před pódiem. Podle Linky se ale hudba po takovém incidentu nedělá dobře. „Jako pořadatele nás to hrozně mrzí, hlavně kvůli tomu, že celých osm dní festivalu bylo báječných,“ doplnil.

Budějovická policie opilcův útok vyšetřuje jako přestupek. Muži hrozí pokuta. Kriminalisté však nevylučují, že by se mohlo jednat o trestný čin. „Od jednoho z účastníků jsme získali videozáznam, který vyhodnotíme. Vyslechneme svědky, poté to možná bude trestný čin výtržnictví,“ upřesnila policejní mluvčí Regina Tupá.

Pořadatelé zvažují, že od příštího ročníku začnou kontrolovat diváky, jestli s sebou nemají alkohol. Vede je k tomu snaha, aby se něco podobného už nemohlo stát. Budějovice však neopustí.

„Je mi z toho hrozně smutno. Probudil jsem se dnes s pocitem, že mi někdo vzal všechny dárky pod stromečkem, které jsem tam viděl a najednou tam nejsou. V Budějovicích znám ale moc lidí a všichni jsou fantastičtí. Nemůžu říct, že je to nekulturní město,“ dodal Linka.

 

ZDROJ : ceskobudejovicky.denik.cz/kultura_region/na-slavneho-jazzmana-forda-hodil-opilec-lahev.html

Zpět

Vyhledávání

© 2008 - 2012 Bon surf! - Ça va! - Salut! - TomNet ®

outils webmaster
weblog